10G SFP+

10G SFP+ uyumlu en kaliteli SFP modül, en uygun fiyat

Hangi markaya uyumlu SFP modül arıyorsunuz?

Sırala:
Göster:
ADTRAN Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-EX ER 1550nm 40Km SM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$295.00
ADTRAN Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-LX LR 1310nm 10Km SM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$80.00
ADTRAN Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-LX LR 1310nm 20Km SM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$160.00
ADTRAN Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-SX SR 850nm 300Mt MM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$55.00
ADTRAN Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-ZX ZR 1550nm 80Km SM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$695.00
ALCATEL - LUCENT Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-EX ER 1550nm 40Km SM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$295.00
ALCATEL - LUCENT Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-LX LR 1310nm 10Km SM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$80.00
ALCATEL - LUCENT Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-SX SR 850nm 300Mt MM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$55.00
ALLIED TELESIS Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-EX ER 1550nm 40Km SM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$295.00
ALLIED TELESIS Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-LX LR 1310nm 10Km SM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$80.00
ALLIED TELESIS Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-SX SR 850nm 300Mt MM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$55.00
ALLIED TELESIS Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-ZX ZR 1550nm 80Km SM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$695.00
ARISTA Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-EX ER 1550nm 40Km SM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$295.00
ARISTA Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-LX LR 1310nm 10Km SM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$80.00
ARISTA Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-SX SR 850nm 300Mt MM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$55.00
Gösterilen: 1 ile 15 arası, toplam: 106 (8 Sayfa)

10G SFP+ Modül Nedir? 10G SFP Plus Ne İşe Yarar?

Günümüzde iletişimin en önemli özelliği hızdır. Hangi faaliyet alanında olursa olsun düşük hızdaki bir iletişim yetersiz olarak nitelendirilir. Fiber teknolojisi çok daha yüksek hızda iletim sağlamaktadır. Fiber altyapı sistemlerinde fiber kablolar aracılığıyla taşınan ışık sinyallerini elektriksel akım sinyallerine dönüştüren cihazlar 10G SFP + (SFP Plus) modül olarak adlandırılmaktadır.

Yüksel hızdaki bu fiber sinyallerin network cihazları aracılığıyla kullanıcıya ulaşması için 10G SFP + (SFP Plus) modüller kullanılır. Bu modüller SFP modüllerle aynı fiziki kasaya sahiptirler, çift fiber kılı (duplex) ya da tek fiber kılı (simplex) destekleyen yapıda olabilirler. Modüllerin giriş yuvaları LC fiber konnektöre uyumludurlar. -40,+85 derece aralığında endüstriyel, 0-70 derece aralığında standart olarak nitelenen farklı çalışma sıcaklığını destekleyen versiyonları bulunmaktadır. Bu da dış ortam ve iç ortam uygulamalarında bu modüllerin kullanılabildiğini bizlere gösterir.

OEM SFP+ Modüller Her Cihazda Kullanılır mı? (SFP Türkiye Her Marka ile uyumlu mu?)

Hangi marka aktif cihazı tercih ederseniz edin, SFP+ transceiver farklı tiplerdeki switch ya da benzeri cihazlarda kullanıma uygundur. SFPTürkiye SFP+ OEM modüller bir çok bilinen üretici markanın ürünleriyle uyumludur. Satın alacağınız SFP+ fiber modülün uyumluluğundan emin olmak için, lütfen cihazını kullanacağınız üreticinin orijinal SFP+ transceiver ürün kodunu sitemizden kontrol ediniz ya da satış ekibimize danışarak detaylı bilgi alınız.

Ağ cihazlarındaki 10G SFP+ (10 Gigabit SFP Plus) modül slotlarında farklı standartlarda bakır veya fiber modüller kullanılabilmektedir. Tek bir switch noktasında birbirinden farklı fiberoptik ve elektrik portları sağlayan bir yapı kullanılabilmesi de mümkündür. Fiber veya bakır portları sabit olan cihazlarda her iletişim altyapısında ayrı bir cihaza (switch, aktif cihaz) ihtiyaç duyulur. Fakat 10G SFP+ (SFP Plus) modül (transceiver) kullanılmasıyla birlikte daha ekonomik bir çözüm olmasının yanı sıra tek bir cihaz kullanılarak hibrit yapılarla çözümlenebilir.

SFP ve 10G SFP + (SFP Plus) Arasındaki Fark Nedir?

SFP ve 10G SFP+ (SFP Plus) fiberoptik modüller aynı görünüm ve boyutlara sahiplerdir. Aralarındaki temel fark SFP modüllerin genellikle 100Base ve 1000Base uygulamaları için kullanılmasına rağmen 10G SFP + (SFP Plus)’ın Gigabit Ethernet uygulamalarında kullanılmasıdır. Bununla beraber veri aktarım hızları ve iletim mesafeleri de farklılık göstermektedir. Bir SFP modül 4GB/sn alıcı-verici hızına ulaşabiliyorken bir 10G SFP+ (SFP Plus) 10GB/sn hıza kadar desteklemektedir.

10G SFP+ Modül Türleri Nelerdir?

Single Mode (SM) Transceiver

Single mode 10G SFP+ (SFP Plus) modül iletişim için duplex (dupleks, bir çift) fiber optik kablo kullanır. Bu kablolardan biri alım diğeri gönderim işlevine sahiptir. Single mode 10G SFP + (SFP Plus) modüllerde 1310 ve 1550 nm olmak üzere iki farklı iletişim dalga boyu vardır. 1310 nm lazer 10G SFP+ (SFP Plus) modüller 20 km’ye kadar olan mesafelerde kullanılabilirken 1550 nm lazer 10G SFP+ (SFP Plus) modüller 300 km mesafeye kadar iletişim sağlayabilmektedir. Bu mesafelerdeki iletişimin sağlanabilmesi için kablonun diğer ucundaki modül karşılığının da aynı dalga boyunda olması gerekmektedir. Bu modüllerin endüstriyel tip versiyonları da bulunmaktadır.

Multi Mode (MM) Transceiver

Multi Mode fiber optik kablolar ile Multi Mode 10G SFP+ (SFP Plus) modüller (transceiver) kullanılmaktadır. SX/SR modül (short range transceiver) olarak da isimlendirilen bu modül tipinde 850 nm dalga boyunda en fazla 300 metre iletişim kapasitesiyle 10 Gbps hızda veri aktarılabilmektedir. Bu modül tipleri direct attach cable adı verilen koaksiyel kablolarla fabrikasyon halde iki modüllü bağlantı kablosu şeklinde de piyasada satışa sunulmaktadır.

Bidirectional (BI-DI) Transceiver

Haberleşme sistemlerinde tek kıl yapıda olan Bidirectional fiber modüller kullanılmaktadır. Özellikle Telekom operatörleri iletişim altyapılarında, GPON sistemlerinde ve diğer son kullanıcıya yönelik fiber Telekom servislerinde bidirectional arayüz kullanılmaktadır. Bidirectional 10G SFP+ (SFP Plus) modüller çift modlu çalışarak farklı dalga boylarında veri alma ve veri gönderimi yapabildiği için eşzamanlı şekilde hem alım hem gönderim yapabilmektedir. Bu OEM 10G SFP+ (SFP Plus) modüller ile bir yapı kurulurken karşılıklı 10G SFP+ (SFP Plus) modüllerin ters simetrik olarak seçilmesi; alma ve gönderme frekanslarının tam tersi olması gerekmektedir.

10G SFP+ (SFP Plus) OEM Modül Fiyatları

10G SFP+ (SFP Plus) modüller tür ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. 10G SFP+ (SFP Plus) modül ürünlerimizin fiyatlarını SFPTürkiye sitemizde ihtiyacınız olan ürün sayfasına giderek görebilirsiniz.

OEM 10G SFP+ (SFP Plus) Modüller Ne kadar Hızı Destekliyor?

10G SFP+ (SFP Plus) modül tiplerine göre dalga boyu ve mesafe bilgileri aşağıdaki gibidir.

Ürün Desteklenen Hız Maksimum Uzaklık
10GBase LX 1310 nm 10 Km
10GBase EX 1310 nm 40 Km
10GBase ZX 1550 nm 80 Km
10GBase EZX 1550 nm 120 Km
10GBase BX 1490 nm /1310 nm (Tek yönlü iki farklı dalga boyu) 10 Km

SFP Plus (10G SFP +) Modül Datasheet

On Gigabit SFP Plus (10G SFP+) modül ürünlerimizin datasheet dosyalarına ihtiyacınız olan ürün sayfasına giderek ulaşabilirsiniz. Data sheet dosyalarında ürün özellikleri, kullanım alanları, teknik değerler gibi birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

10G SFP+ (SFP Plus) Modül Garanti

Sfpturkiye.com tarafından tarafından sunulan %100 değişim garantisi ile her markaya uyumlu OEM fiberoptik transceiver ürünlerin marka segmentinden eksik olan pazarlama ayağı güçlendirilerek, müşteriye güven ortamı sağlanmaktadır. SFPTürkiye, 3 yıl birebir ürün değişim garantisi ile müşterilerine koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamayı ilke edinmiştir.

10Gbase SFP+ Transceiver Genel Ürün Tipleri ve Özellikleri

SFP+ 10 Gigabit Modül Özellikler
Maks. Mesafe Kablo Tipi Dalga Boyu Konnektör Tipi Çalışma Sıcaklığı
10Gbase SFP+ SR 550m Multi Mode 850nm LC Duplex 0 - 70
10Gbase SFP+ LR 10km - 20 km Single Mode 1310nm LC Duplex 0 - 70
10Gbase SFP+ ER 40 km Single Mode 1310nm - 1550nm LC Duplex 0 - 70
10Gbase SFP+ ZR 80 km Single Mode 1550nm LC Duplex 0 - 70
10Gbase SFP+ SX / SR Bi-Di 550m Multi Mode 1310/1490 nm - 1310/1550 nm - 1490/1550 nm - 1510/1570 nm LC Simplex 0 - 70
10Gbase SFP+ LX / LR Bi-Di 2km - 5km - 10km- 20km- 40km Single Mode 1310/1490 nm - 1310/1550 nm - 1490/1550 nm - 1510/1570 nm LC Simplex 0 - 70
10Gbase SFP+ SR Industrial 550m Multi Mode 850nm LC Duplex -40 +85
10Gbase SFP+ LR Industrial 10km - 20 km Single Mode 1310nm LC Duplex -40 +85
10Gbase SFP+ ER Industrial 40 km Single Mode 1310nm - 1550nm LC Duplex -40 +85
10Gbase SFP+ ZR Industrial 80 km Single Mode 1550nm LC Duplex -40 +85
10Gbase SFP+ SX / SR Bi-Di Industrial 550m Multi Mode 1310/1490 nm - 1310/1550 nm - 1490/1550 nm - 1510/1570 nm LC Simplex -40 +85
10Gbase SFP+ LX / LR Bi-Di Industrial 2km - 5km - 10km- 20km- 40km Single Mode 1310/1490 nm - 1310/1550 nm - 1490/1550 nm - 1510/1570 nm LC Simplex -40 +85