10G SFP+

10G SFP+ uyumlu en kaliteli SFP modül, en uygun fiyat

Hangi markaya uyumlu SFP modül arıyorsunuz?

Sırala:
Göster:
ADTRAN Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-EX ER 1550nm 40Km SM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$390.00
ADTRAN Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-LX LR 1310nm 10Km SM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$100.00
ADTRAN Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-LX LR 1310nm 20Km SM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$160.00
ADTRAN Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-SX SR 850nm 300Mt MM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$55.00
ADTRAN Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-ZX ZR 1550nm 80Km SM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$940.00
ALCATEL - LUCENT Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-EX ER 1550nm 40Km SM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$390.00
ALCATEL - LUCENT Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-LX LR 1310nm 10Km SM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$100.00
ALCATEL - LUCENT Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-SX SR 850nm 300Mt MM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$55.00
ALLIED TELESIS Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-EX ER 1550nm 40Km SM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$390.00
ALLIED TELESIS Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-LX LR 1310nm 10Km SM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$100.00
ALLIED TELESIS Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-SX SR 850nm 300Mt MM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$55.00
ALLIED TELESIS Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-ZX ZR 1550nm 80Km SM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$940.00
ARISTA Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-EX ER 1550nm 40Km SM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$390.00
ARISTA Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-LX LR 1310nm 10Km SM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$100.00
ARISTA Uyumlu 10 Gigabit SFP+ Modül - 10GBase-SX SR 850nm 300Mt MM LC DDM
Kullanımı son yıllarda yaygınlaşan SFP+ modülleri veri merkezi gibi yerlerde veya anahtarlar arası b..
$55.00
Gösterilen: 1 ile 15 arası, toplam: 101 (7 Sayfa)

SFP Plus (10G SFP +) Modül Nedir? Ne İşe Yarar?

Günümüzde iletişimin en önemli özelliği hızdır. Hangi faaliyet alanında olursa olsun düşük hızdaki bir iletişim yetersiz olarak nitelendirilir. Fiber teknolojisi çok daha yüksek hızda iletim sağlamaktadır. Fiber altyapı sistemlerinde fiber kablolar aracılığıyla taşınan ışık sinyallerini elektriksel akım sinyallerine dönüştüren cihazlar SFP Plus (10G SFP +) modül olarak adlandırılmaktadır. Yüksel hızdaki bu fiber sinyallerin network cihazları aracılığıyla kullanıcıya ulaşması için SFP Plus (10G SFP +) modüller kullanılır.

Her Cihazda Kullanılır Mı?

Ağ cihazlarındaki SFP Plus (10G SFP +) modül slotlarında farklı standartlarda bakır veya fiber modüller kullanılabilmektedir. Tek bir switch noktasında birbirinden farklı fiberoptik ve elektrik portları sağlayan bir yapı kullanılabilmesi de mümkün olmaktadır. Fiber veya bakır portları sabit olan cihazlarda her iletişim altyapısında ayrı bir cihaza (switch) ihtiyaç duyulur. Fakat SFP Plus (10G SFP +) modül kullanılmasıyla birikte daha ekonomi bir çözüm olmasın yanı sıra tek bir cihaz kullanılarak hybrid yapılarla çözümlenebilir.

SFP ve SFP Plus (10G SFP +) Arasındaki Fark Nedir?

SFP ve SFP Plus (10G SFP +) modüller aynı görünüm ve boyutlara sahiplerdir. Aralarındaki temel fark SFP modüllerin genellikle 100Base ve 1000Base uygulamaları için kullanılmasına rağmen SFP Plus (10G SFP +)’ın Gigabit Ethernet uygulamalarında kullanılmasıdır. Bununla beraber veri aktarım hızları ve iletim mesafeleri de farklılık göstermektedir. Bir SFP modül 4GB/sn alıcı-verici hızına ulaşabiliyorken bir SFP Plus (10G SFP +) 10GB/sn hıza kadar desteklemektedir.

10G SFP+ Modül Türleri Nelerdir?

Single Mode (SM)

Single mode directional SFP Plus (10G SFP +) modül iletişim için duplex (bir çift) fiberoptik kablo kullanır. Bu kablolardan biri alım diğeri gönderim işlevine sahiptir. Single mode SFP Plus (10G SFP +) modüllerde 1310 ve 1550 nm olmak üzere iki farklı iletişim dalga boyu vardır. 1310 nm lazer SFP Plus (10G SFP +) modüller 20 km’ye kadar olan mesafelerde kullanılabilirken 1550 nm lazer SFP Plus (10G SFP +) modüller 300 km mesafeye kadar iletişim sağlayabilmektedir. Bu mesafelerdeki iletişimin sağlanabilmesi için kablonun diğer. Ucundaki SFP Plus (10G SFP +) modül karşılığının da aynı dalga boyunda olması gerekmektedir.

Multi Mode (MM)

Multimode fiber optik kablolar ile Multi Mode SFP Plus (10G SFP +) modüller kullanılmaktadır. SX modül olarak da isimlendirilen bu modül tipinde 850 nm dalga botunda en fazla 300 metre iletişim kapasitesiyle 10 Gbps hızda veri aktarılabilmektedir.

Bidirectional (BI-DI)

Haberleşme sistemlerinde tek kıl yapıda olan Bidirectional fiber modüller kullanılmaktadır. Özellikle Telekom operatörleri iletişim altyapılarında, GPON sistemlerinde ve diğer son kullanıcıya yönelik fiber Telekom servislerinde bidirectional arayüz kullanılmaktadır. Bidirectional SFP Plus (10G SFP +) modüller çift modlu çalışarak farklı dalga boylarında veri alma ve veri gönderimi yapabildiği için eşzamanlı şekilde hem alım hem gönderim yapabilmektedir. Bu SFP Plus (10G SFP +) modüller ile bir yapı kurulurken karşılıklı SFP Plus (10G SFP +) modüllerin ters simetrik olarak seçilmesi; alma ve gönderme frekanslarının tam tersi olması gerekmektedir.

SFP Plus (10G SFP +) Modül Fiyatları

SFP Plus (10G SFP +) modüller tür ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. SFP Plus (10G SFP +) modül ürünlerimizin fiyatlarını ihtiyacınız olan ürün sayfasına giderek görebilirsiniz.

SFP Plus (10G SFP +) Modüller Ne kadar Hızı Destekliyor?

SFP Plus (10G SFP +) modül tiplerine göre dalga boyu ve mesafe bilgileri aşağıdaki gibidir.

10GBase LX : 1310 nm dalga boyu, en fazla 10 Km uzaklık. 10GBase EX : 1310 nm dalga boyu, en fazla 40 Km uzaklık. 10GBase ZX : 1550 nm dalga boyu, en fazla 80 Km uzaklık. 10GBase EZX : 1550 nm dalga boyu, en fazla 120 Km uzaklık. 10GBase BX : 1490 nm /1310 nm çalışma dalga oyunda tek yönlü iki farklı dalga boyunda iletişim kurmak için 10 Km mesafeye kadar.

SFP Plus (10G SFP +) Modül Datasheet

SFP Plus (10G SFP +) modül ürünlerimizin datasheet dosyalarına ihtiyacınız olan ürün sayfasına giderek ulaşabilirsiniz. Datasheet dosyalarında ürün özellikleri, kullanım alanları, teknik değerler gibi birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

SFP Plus (10G SFP +) Modül Garanti

Sfpturkiye.com tarafından tarafından sunulan %100 değişim garantisi ile her markaya uyumlu OEM fiberoptik transceiver ürünlerin marka segmentinden eksik olan pazarlama ayağı güçlendirilerek, müşteriye güven ortamı sağlanmaktadır.

SFP+ 10 Gigabit Modül Özellikler
Maks. Mesafe Kablo Tipi Dalga Boyu Konnektör Tipi Çalışma Sıcaklığı
10Gbase SFP+ SR 550m Multi Mode 850nm LC Duplex 0 - 70
10Gbase SFP+ LR 10km - 20 km Single Mode 1310nm LC Duplex 0 - 70
10Gbase SFP+ ER 40 km Single Mode 1310nm - 1550nm LC Duplex 0 - 70
10Gbase SFP+ ZR 80 km Single Mode 1550nm LC Duplex 0 - 70
10Gbase SFP+ SX / SR Bi-Di 550m Multi Mode 1310/1490 nm - 1310/1550 nm - 1490/1550 nm - 1510/1570 nm LC Simplex 0 - 70
10Gbase SFP+ LX / LR Bi-Di 2km - 5km - 10km- 20km- 40km Single Mode 1310/1490 nm - 1310/1550 nm - 1490/1550 nm - 1510/1570 nm LC Simplex 0 - 70
10Gbase SFP+ SR Industrial 550m Multi Mode 850nm LC Duplex -40 +85
10Gbase SFP+ LR Industrial 10km - 20 km Single Mode 1310nm LC Duplex -40 +85
10Gbase SFP+ ER Industrial 40 km Single Mode 1310nm - 1550nm LC Duplex -40 +85
10Gbase SFP+ ZR Industrial 80 km Single Mode 1550nm LC Duplex -40 +85
10Gbase SFP+ SX / SR Bi-Di Industrial 550m Multi Mode 1310/1490 nm - 1310/1550 nm - 1490/1550 nm - 1510/1570 nm LC Simplex -40 +85
10Gbase SFP+ LX / LR Bi-Di Industrial 2km - 5km - 10km- 20km- 40km Single Mode 1310/1490 nm - 1310/1550 nm - 1490/1550 nm - 1510/1570 nm LC Simplex -40 +85