40G QSFP+

40G QSFP+ ürünlerimizi aşağıda inceleyebilirsiniz.

SFPTURKIYE markalı fiber transceiver modül hem telekomünikasyon hem de veri iletişim uygulamaları için kullanılan tak-çalıştır, kompakt bir ağ arabirim modülüdür. SFP modülleri altyapınıza göre Multi Mode, Single Mode ve diğer seçeneklere göre tercih edebilirsiniz. DDM (Digital Diagnostic Monitoring) özelliği çalışır durumdayken modülün farklı verilerini (ısı, hız gibi) gözlemleyebilmenizi sağlamaktadır. SFP Transceiver, teknik özelliklerine göre farklı hızlardaki fiber sinyallerin network cihazları aracılığıyla kullanıcıya ulaşması için kullanılır.3 yıl boyunca %100 değişim garantisi sunan güvenli ticaret, hızlı teslimat, en kaliteli modül ve en uygun fiyat ilkesiyle 2015 yılından beri SFP ÇÖZÜM MERKEZİNİZ olarak hizmet vermektedir.

Başlıca ürünlerimiz;

1000Base Gigabit SFP - Single Mode 10 Km’den 160 Km’ye kadar, Multi Mode
10GBase SFP+ - Single Mode 10 Km’den 80 Km’ye kadar, Multi mode, XFP
8G/16G SFP+ - Single Mode 10Km, Multi mode
RJ45 Bakır SFP - 1.25 Gigabit ve 10 Gigabit Bakır Transceiver
BIDI SFP - Single Mode 10 Km’den 40 Km’ye kadar, Multi Mode
40G QSFP+ - Single Mode 2 Km’den 10 Km’ye kadar, Multi Mode
Direct Attach Kablo – Twinax Kablo - 10G ve 40G 1, 3, 5, 7 metre

Hangi markaya uyumlu SFP modül arıyorsunuz?

Sırala:
Göster:
ALCATEL - LUCENT Uyumlu 40 Gigabit QSFP+ Modül - 40GBase-LX LR 1310nm 10Km SM DDM
Yüksek veri aktarımı yapılan ve dolayısıyla yüksek bant genişliği gerektiren durumlarda 40G bant gen..
$640.00
ALCATEL - LUCENT Uyumlu 40 Gigabit QSFP+ Modül - 40GBase-SX SR 850nm 100Mt MM DDM, MPO
Yüksek veri aktarımı yapılan ve dolayısıyla yüksek bant genişliği gerektiren durumlarda 40G bant gen..
$300.00
ALLIED TELESIS Uyumlu 40 Gigabit QSFP+ Modül - 40GBase-LX LR 1310nm 10Km SM DDM
Yüksek veri aktarımı yapılan ve dolayısıyla yüksek bant genişliği gerektiren durumlarda 40G bant gen..
$640.00
ALLIED TELESIS Uyumlu 40 Gigabit QSFP+ Modül - 40GBase-LX LR 1310nm 2Km SM DDM
Yüksek veri aktarımı yapılan ve dolayısıyla yüksek bant genişliği gerektiren durumlarda 40G bant gen..
$590.00
ALLIED TELESIS Uyumlu 40 Gigabit QSFP+ Modül - 40GBase-SX SR 850nm 100Mt MM DDM, MPO
Yüksek veri aktarımı yapılan ve dolayısıyla yüksek bant genişliği gerektiren durumlarda 40G bant gen..
$300.00
ARISTA Uyumlu 40 Gigabit QSFP+ Modül - 40GBase-LX LR 1310nm 10Km SM DDM
Yüksek veri aktarımı yapılan ve dolayısıyla yüksek bant genişliği gerektiren durumlarda 40G bant gen..
$640.00
ARISTA Uyumlu 40 Gigabit QSFP+ Modül - 40GBase-LX LR 1310nm 2Km SM DDM
Yüksek veri aktarımı yapılan ve dolayısıyla yüksek bant genişliği gerektiren durumlarda 40G bant gen..
$590.00
ARISTA Uyumlu 40 Gigabit QSFP+ Modül - 40GBase-SX SR 850nm 100Mt MM DDM, MPO
Yüksek veri aktarımı yapılan ve dolayısıyla yüksek bant genişliği gerektiren durumlarda 40G bant gen..
$300.00
ARUBA - HP Uyumlu 40 Gigabit QSFP+ Modül - 40GBase-LX LR 1310nm 10Km SM DDM
Yüksek veri aktarımı yapılan ve dolayısıyla yüksek bant genişliği gerektiren durumlarda 40G bant gen..
$640.00
ARUBA - HP Uyumlu 40 Gigabit QSFP+ Modül - 40GBase-LX LR 1310nm 2Km SM DDM
Yüksek veri aktarımı yapılan ve dolayısıyla yüksek bant genişliği gerektiren durumlarda 40G bant gen..
$590.00
ARUBA - HP Uyumlu 40 Gigabit QSFP+ Modül - 40GBase-SX SR 850nm 100Mt MM DDM, MPO
Yüksek veri aktarımı yapılan ve dolayısıyla yüksek bant genişliği gerektiren durumlarda 40G bant gen..
$300.00
AVAYA NORTEL Uyumlu 40 Gigabit QSFP+ Modül - 40GBase-LX LR 1310nm 10Km SM DDM
Yüksek veri aktarımı yapılan ve dolayısıyla yüksek bant genişliği gerektiren durumlarda 40G bant gen..
$640.00
AVAYA NORTEL Uyumlu 40 Gigabit QSFP+ Modül - 40GBase-LX LR 1310nm 2Km SM DDM
Yüksek veri aktarımı yapılan ve dolayısıyla yüksek bant genişliği gerektiren durumlarda 40G bant gen..
$590.00
AVAYA NORTEL Uyumlu 40 Gigabit QSFP+ Modül - 40GBase-SX SR 850nm 100Mt MM DDM, MPO
Yüksek veri aktarımı yapılan ve dolayısıyla yüksek bant genişliği gerektiren durumlarda 40G bant gen..
$300.00
BROCADE Uyumlu 40 Gigabit QSFP+ Modül - 40GBase-LX LR 1310nm 10Km SM DDM
Yüksek veri aktarımı yapılan ve dolayısıyla yüksek bant genişliği gerektiren durumlarda 40G bant gen..
$640.00
Gösterilen: 1 ile 15 arası, toplam: 85 (6 Sayfa)


40G QSFP+ Modül Nedir? Ne İşe Yarar?


Günümüzde iletişimin en önemli özelliği hızdır. Hangi faaliyet alanında olursa olsun düşük hızdaki bir iletişim yetersiz olarak nitelendirilir. Fiber teknolojisi çok daha yüksek hızda iletim sağlamaktadır. Fiber altyapı sistemlerinde fiber kablolar aracılığıyla taşınan ışık sinyallerini elektriksel akım sinyallerine dönüştüren cihazlar QSFP Plus (40G QSFP+) modül olarak adlandırılmaktadır. Yüksel hızdaki bu fiber sinyallerin network cihazları aracılığıyla kullanıcıya ulaşması için QSFP Plus (40G QSFP +) modüller kullanılır. Bu modüller SFP modüllerle farklı fiziki kasaya sahiptirler. 10G iletişimin yetersiz kaldığı ve daha yoğun veri iletişiminin gerektiği durumlarda 40G band genişliği sunan QSFP+ ürünleri tercih edilmektedir. Teknik olarak 40G bant genişliğine ulaşmak için SFP+ ürünlerine göre 4 farklı dalga boyundan aynı anda 10G sinyalleri aktarmakta ve birleştirmektedir. Modüllerin giriş yuvaları LC ve MPO fiber konektöre uyumludurlar. Multi mode 40G QSFP+ modüllerde konnektör tipleri MPO iken, Single mode modüllerde ise LC tip olmaktadır. -40, +85 derece aralığında endüstriyel, 0-70 derece aralığında standart olarak nitelenen farklı çalışma sıcaklığını destekleyen versiyonları bulunmaktadır. Bu da dış ortam ve iç ortam uygulamalarında bu modüllerin kullanılabildiğini bizlere gösterir.


OEM QSFP+ Modüller Her Cihazda Kullanılır mı?

Hangi marka aktif cihazı tercih ederseniz edin, QSFP+ transceiver farklı tiplerdeki switch ya da benzeri cihazlarda kullanıma uygundur. SFPTürkiye QSFP+, OEM modüller birçok bilinen üretici markanın ürünleriyle uyumludur. Satın alacağınız QSFP+ fiber modülün uyumluluğundan emin olmak için, lütfen cihazını kullanacağınız üreticinin orijinal QSFP+ transceiver ürün kodunu sitemizden kontrol ediniz ya da teknik ekibimize danışarak detaylı bilgi alınız. Ağ cihazlarındaki 40 Gigabit QSFP Plus (40G QSFP+) modül slotlarında farklı standartlarda fiber modüller kullanılabilmektedir. Tek bir switch noktasında birbirinden farklı fiberoptik ve elektrik portları sağlayan bir yapı kullanılabilmesi de mümkündür. Fiber portları sabit olan cihazlarda her iletişim altyapısında ayrı bir cihaza (switch, aktif cihaz) ihtiyaç duyulur. Fakat QSFP Plus (40G QSFP+) modül (transceiver) kullanılmasıyla birlikte daha ekonomik bir çözüm olmasının yanı sıra tek bir cihaz kullanılarak hibrit yapılarla çözümlenebilir.


SFP Plus ve QSFP Plus (40G QSFP+) Arasındaki Fark Nedir?

SFP+ ve Quad SFP Plus (40G Quad SFP+) fiber optik modüller aynı görünüm ve boyutlara sahip değillerdir. Aralarındaki temel fark band genişliğidir. SFP+ modüllerin band genişliği 10G iken Quad SFP+ modüllerin band genişliği 40G olmaktadır. Modüller arasındaki bir diğer önemli fark ise, 10G SFP+ konektör tipleri LC iken, 40G Quad SFP+ konektör tipleri LC ve MPO olmaktadır.


40G QSFP+ Modül Türleri Nelerdir?


Single Mode (SM)

Single mode QSFP Plus (40G QSFP+) modül iletişim için dx (dupleks, bir çift) fiber optik kablo kullanır. Bu kablolardan biri alım diğeri gönderim işlevine sahiptir. Single mode QSFP Plus (40G QSFP +) modüllerde 1310 nm dalga boyu vardır. 1310 nm lazer QSFP Plus (40G QSFP+) modüller 10 km’ye kadar olan mesafelerde kullanılabilir. Bu mesafelerdeki iletişimin sağlanabilmesi için kablonun diğer ucundaki QSFP Plus (40G QSFP+) modül karşılığının da aynı dalga boyunda olması gerekmektedir.


Multi Mode (MM)

Multi Mode fiber optik kablolar ile Multi Mode QSFP Plus (40G QSFP +) modüller (transceiver) kullanılmaktadır. SX/SR modül (short range transceiver /kısa mesafe) olarak da isimlendirilen bu modül tipinde 850 nm dalga boyunda en fazla 400 metre iletişim kapasitesiyle 40 Gbps hızda veri aktarılabilmektedir. Bu modül tipleri direct attach cable adı verilen koaksiyel kablolarla fabrikasyon halde iki modüllü bağlantı kablosu şeklinde de piyasada satışa sunulmaktadır.


40G QSFP Plus (40G QSFP+) OEM Modül Fiyatları

QSFP Plus (40G SFP +) modüller tür ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. QSFP Plus (10G SFP +) modül ürünlerimizin fiyatlarını SFPTürkiye sitemizde ihtiyacınız olan ürün sayfasına giderek görebilirsiniz. 

OEM QSFP Plus (40G QSFP+) Modüller Ne kadar Hızı Destekliyor?

OEM QSFP Plus (40G QSFP +) modül tiplerine göre dalga boyu ve mesafe bilgileri aşağıdaki gibidir.

40GBase PLRL4 : 1310 nm dalga boyu, en fazla 1.4 Km uzaklık.
40GBase LX4 : 1310 nm dalga boyu, en fazla 2 Km uzaklık.
40GBase LR4L : 1310 nm dalga boyu, en fazla 2 Km uzaklık
40GBase LR4 : 1310 nm dalga boyu, en fazla 10 Km uzaklık.
40GBase SR4 : 850 nm dalga boyu, en fazla 150 Mt uzaklık.
40GBase CSR4 : 850 nm dalga boyu, en fazla 400 Mt uzaklık.

QSFP Plus (40G SQFP +) Modül Datasheet

Kırk Gigabit QSFP Plus (40G QSFP+) modül ürünlerimizin datasheet dosyalarına ihtiyacınız olan ürün sayfasına giderek ulaşabilirsiniz. Data sheet dosyalarında ürün özellikleri, kullanım alanları, teknik değerler gibi birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.


QSFP Plus (40G QSFP+) Modül Garanti

Sfpturkiye.com tarafından sunulan %100 değişim garantisi ile her markaya uyumlu OEM fiberoptik transceiver ürünlerin marka segmentinden eksik olan pazarlama ayağı güçlendirilerek, müşteriye güven ortamı sağlanmaktadır. SFPTürkiye, 3 yıl birebir ürün değişim garantisi ile müşterilerine koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamayı ilke edinmiştir.