ADTRAN 100Base SFP Modül

ADTRAN 100Base SFP Modül uyumlu en kaliteli SFP modül, en uygun fiyat

Sırala:
Göster:
ADTRAN Uyumlu 100Mbit SFP Modül - 100Base-Fx 1310nm 2km SM DDM
100Base SFP Modülleri ile Megabit hızında uygun altyapıya göre seçilen modüller ile fiber-network ba..
$22.00
ADTRAN Uyumlu 100Mbit SFP Modül - 100Base-Lx 1310nm 10km SM DDM
100Base SFP Modülleri ile Megabit hızında uygun altyapıya göre seçilen modüller ile fiber-network ba..
$22.00
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)

100Base SFP Modül Nedir? Ne İşe Yarar?

100Base SFP (Küçük form faktörlü takılabilir) veya mini GBIC (gigabit arabirim dönüştürücü) olarak da bilinen SFP modülü, hem telekomünikasyon hem de veri iletişim uygulamaları için kullanılan kompakt, çalışırken takılabilir bir ağ arabirim modülüdür. Ağ donanımındaki bir SFP arayüzü, bir fiber optik kabloyu veya bazen bir bakır kabloyu bağlamak için ortama özgü bir alıcı-verici için modüler bir yuvadır. SFP alıcı-verici modülü, herhangi bir resmi standartlar kuruluşu tarafından standartlaştırılmamış, bunun yerine çok kaynaklı bir anlaşma (Mult-source agreement MSA) ile belirtilmiştir ayrıca SONET, Gigabit Ethernet, Fiber Kanal ve diğer iletişim standartlarını da destekler. 

SFPTürkiye'nin 100 BASE SFP Modülü, 100BASE ve seri gigabit ortamdan bağımsız arabirim (SGMII) arasında dönüştürme yapmak için en uygun çözümdür. Standart bir Küçük Form Faktörlü Takılabilir (SFP) porta takılır ve 100 Mbit/s tam çift yönlü, 100BASE bağlantı oluşturur. 

Bu modüller standart olarak 0-70 derece çalışma sıcaklık aralığında kullanılmaktadır, zorlu koşullar için endüstriyel modül olarak adlandırılan -40+85 derece çalışma sıcaklığı dayanımı versiyonları da bulunmaktadır.

SFPTürkiye'nin 100BASE SFP Modülü, ekstra kablolama, özelleştirilmiş konektörler ve satıcıya özel araçlarla uğraşmadan 100BASE teknolojisi ile hızlı ve verimli bir şekilde çalışmak için ideal çözümdür. SFPTürkiye’nin SFP Modülleri DDM (Digital Diagnostic Monitoring) özelliği sayesinde çalışır durumdayken modülün farklı verilerini (ısı, hız gibi) gözlemleyebilmenizi sağlamaktadır.

OEM Modüller Her Cihazda Kullanılır mı? (SFPTürkiye Her Marka ile uyumlu mu?)

Üçüncü marka (3rd party) SFP veya OEM optik alıcı-verici (SFP) satın alırken, uyumluluk çoğu zaman kullanıcıların en çok önemsediği parametredir. SFPTürkiye tüm markalara uyumlu SFP modül satışı yapmaktadır. 

OEM SFP Modülleri kullanabilmek için SFP modülün ve aktif cihaz portunun kontrol edilmesi çok önemlidir çünkü SFP modüller benzer görünümler nedeniyle karıştırılması kolaydır. Aynı boyuta sahip olan bir SFP modül, switchteki SFP+ bağlantı noktasına sorunsuz bir şekilde takılabilir ve bunun tersi de geçerlidir. Bir SFP bağlantı noktasına bir SFP+ modülü takarsanız, modül çalışır ancak iletim hızı 1 Gbps ile sınırlandırılır. Bu nedenle, siparişinizi vermeden önce, seçtiğiniz SFP modülün cihazlarınızla uyumlu olup olmadığını kontrol etmek için ürünlerin datasheetini ve ürünlerin kullanılacağı aktif cihazların datasheetini kontrol edebilirsiniz veya SFPTürkiye satış temsilcilerinden SFP modül uyumluluğu hakkında ayrıntı isteyebilirsiniz.

100Base SFP ve 155Base SFP Modül Farkları Nelerdir ?

100Base ve 155Base SFP modüller 100-155Mbps aralığında veri hızlarında çalışırlar. Her iki modül de 100Mbps yani Fast Ethernet bant genişliğini destekleyen ve fiber SFP portu olan aktif cihazlarda (Switch, Router, Access Point, Fiber Media Converter, Nic…)  kullanılırlar. Piyasada üreticilerin ürün tanımlamalarında 100Mbps ya da 155Mbps olarak farklı şekilde ifade edilmektedir. Teknik olarak ürünler birbirleri ile aynı görevleri yerine getirmektedirler.

100Base SFP Modül Türleri Nelerdir

Single Mode (SM) Transceiver

Single Mode modüller, kullanılan optikler için çok daha sıkı toleranslara sahiptir. Çekirdek daha küçüktür ve lazer dalga boyu daha dardır. Bu, SM modüllerin çok daha uzun iletim mesafelerinde daha yüksek bir bant genişliği taşıma kapasitesine sahip olduğu anlamına gelir. Single Mode SFP'ler esas olarak 1310nm ve 1550nm dalga boylarında çalışır ve çoğunlukla 2km, 10km, 40km, 60km, 80km'ye ulaşan uzun mesafeli iletim ortamında kullanılır. Bu mesafelerdeki iletişimin sağlanabilmesi için kablonun diğer ucundaki SFP modül karşılığının da aynı dalga boyunda ve aynı km destekli olması gerekmektedir. Bu modüllerin endüstriyel tip versiyonları da bulunmaktadır.

 

Multi Mode (MM) Transceiver

Çok modlu fiber çok daha büyük bir çekirdek kullanır ve genellikle daha uzun dalga boyunda bir ışık kullanır. Bu nedenle, Çoklu modda kullanılan optiklerin lazerden ışık toplama kapasitesi daha yüksektir. Pratik anlamda bu, optiklerin daha ucuz olduğu anlamına gelir. Yaygın olan Multi Mode SFP'ler 850nm dalga boyunda çalışır ve bant genişliğinden dolayı 2km'ye kadar ulaşır. Uzun mesafelere taşınamasa da, birçok türde optik sinyali taşıyabilir. Bu modüllerin endüstriyel tip versiyonları da bulunmaktadır.

 

Bidirectional (BI-DI) Transceiver

BiDi (tek kıl) modüller veya çift yönlü iletim, iletimi yalnızca bir fiberde her iki yönde de barındırmak için iki farklı dalga boyuna sahip alıcı-vericilere dayanır. Bidi alıcı-vericileri, dalga boyu bölmeli çoğullama (WDM) kullanarak sinyalleri her iki yönde de farklı merkez dalga boyuyla iletebilir, günümüzde çoğu BiDi alıcı-vericisi CWDM (kaba dalga boyu bölmeli çoğullama) veya DWDM (yoğun dalga boyu bölmeli çoğullama) kullanacaktır. Bu SFP modüller için en yaygın optik dalga boyları 1310/1550 nm ve 1550/1310 nm'dir. Bu tür alıcı-vericiler, optik telekomünikasyon ve optik veri çift yönlü uygulamaları için optik iletişimde kullanılır. Bu SFP modüller ile bir yapı kurulurken karşılıklı SFP modüllerin ters simetrik (A modülü ve B modülü gibi) olarak seçilmesi; alma ve gönderme frekanslarının tam tersi olması gerekmektedir. Bu modüllerin endüstriyel tip versiyonları da bulunmaktadır.

SFP Modül Fiyatları

100Base SFP modüller tür ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. SFP modül ürünlerimizin fiyatlarını ihtiyacınız olan ürün sayfasına giderek görebilirsiniz.

 

SFP ve BiDi SFP Bağlantı Yöntemleri

Tüm SFP modülleri çiftler halinde kullanılmalıdır. Ortak SFP'ler için, aynı dalga boyuna sahip iki SFP'yi birbirine bağlamalıyız. Örneğin, bir ucunda 850nm SFP, ardından diğer fiber kablonun ucunda da 850nm SFP kullanmalıyız.

BiDi SFP için, farklı dalga boylarına sahip sinyalleri iletip aldığından, zıt dalga boyuna sahip iki BiDi SFP'yi birbirine bağlamalıyız. Örneğin, bir uçta bir 1310nm-TX / 1550nm-RX BiDi SFP kullanıyoruz, ardından diğer ucunda bir 1550nm-TX / 1310nm-RX BiDi SFP kullanmalıyız.

OEM SFP Modüller Ne kadar Hızı Destekliyor?

SFP modül tiplerine göre dalga boyu ve mesafe bilgileri aşağıdaki gibidir.

Ürün

Desteklenen Hız

Maksimum Uzaklık

100Base SR / SX

850 nm

2 Km

100Base FR / FX

1310 nm

2 Km

100Base LR / LX

1310 nm

10 Km

100Base EX / EX

1310 nm

40 Km

100Base ZX / ZX

1550 nm

80 Km

100Base BI-DI / BX

1310 nm /1550 nm – 1550 nm / 1310 nm (Tek kıl fiber üzerinden iki farklı dalga boyu)

10 Km

SFP Modül Datasheet

Gigabit SFP modül ürünlerimizin datasheet dosyalarına ihtiyacınız olan ürün sayfasına giderek ulaşabilirsiniz. Data sheet dosyalarında ürün özellikleri, kullanım alanları, teknik değerler gibi birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

SFP Modül Garanti

Sfpturkiye.com tarafından tarafından sunulan %100 değişim garantisi ile her markaya uyumlu OEM fiberoptik transceiver ürünlerin marka segmentinden eksik olan pazarlama ayağı güçlendirilerek, müşteriye güven ortamı sağlanmaktadır. SFPTürkiye, 3 yıl birebir ürün değişim garantisi ile müşterilerine koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamayı ilke edinmiştir.

 

100Base SFP Transceiver Genel Ürün Tipleri ve Özellikleri

 

Özellikler

Ürün

Dalga Boyu (Tx/Rx)

Maksimum Uzaklık

Konnektör Tipi

Çalışma Sıcaklığı

155Base SX

850

2 Km

LC Duplex

0 - 70

100Base FX

1310

2 Km

LC Duplex

0 - 70

100Base LX

1310

10 Km

LC Duplex

0 - 70

100Base FX

1310

15 Km

LC Duplex

0 - 70

100Base EX

1310

40 Km

LC Duplex

0 - 70

100Base ZX

1550

80 Km

LC Duplex

0 - 70

100Base FX Endüstriyel

1310

2 Km

LC Duplex

-40 +85

100Base LX Endüstriyel

1310

10 Km

LC Duplex

-40 +85

100Base BX

1310/1550nm, 1550/1310nm

10 Km

LC Simplex

0 - 70

100Base BX

1310/1550nm, 1550/1310nm

20 Km

LC Simplex

0 - 70

100Base BX

1310/1550nm, 1550/1310nm

40 Km

LC Simplex

0 - 70

100Base BX

1310/1550nm, 1550/1310nm

80 Km

LC Simplex

0 - 70