Garanti Kapsamı, Sipariş İptali, Değişim ve İade Prosedürü

Garanti Kapsamı, Sipariş İptali, Değişim ve İade Prosedürü

Aşağıdaki ifade edilecek koşullar altında değişimi ya da iadesi yapılacak ürünler sfpturkiye.com’un anlaşmalı olduğu kargo firması aracılığı ve sfpturkiye.com tek yetkili ithalatçısı ve distribütörü SFPTURKEY ELEKTRONİK İTHALAT İHRACAT TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ tarafından kesilmiş ürün faturası (2 Nüshalı) ile gönderilmelidir.

 İade ve Değişim Yapılamayacak Durumlar

 •          Sfp modüllerin kilit mekanizması, konektör yuvaları, konektör pinleri, dış koruması fiziksel bir hasara uğramışsa
 •           Sfp modüllerin toz kapakçıkları eksikse veya hasar görmüşse
 •          Sfp modüllerin etiketleri sökülmüşse veya hasara uğramışsa
 •          Sfp modüllerin firmwarelerine herhangi bir müdahale yapılmışsa
 •          Fiber patchcordların konektörleri, dış yalıtım kılıfı, fiber core’u hasar görmüşse
 •          Fiber patchcordların koruma kapakçıkları, kablo bağları eksikse
 •          Fiber patchcordların ambalajında veya etiketinde hasar varsa bu ürünlere iade ve değişim yapılmaz. 


Garanti Kapsamı 

-     SFPTÜRKİYE markalı tüm ürünlerimiz 3 yıl garantilidir. SFPTÜRKİYE markası SFPTURKEY ELEKTRONİK İTHALAT İHRACAT TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’nin tescilli markası olup tek yetkili ithalatçı ve dağıtıcısıdır.

-      Kullanıcı kaynaklı olmayan sebeplerden oluşan arıza durumlarında ürün/ürünlerin aynı özelliklerde bir ürün/ürünler ile garanti kapsamında değişimi gerçekleştirilir.

AŞAĞIDAKİ DURUMLAR KULLANICI HATASI OLARAK NİTELENİR VE GARANTİ KAPSAMI DIŞINDA DEĞERLENDİRİLİR:

-          Sfp modüller aşağıda detaylandırılan şekilde, uygun medya tipi üzerinde kullanılmalıdır.

 •        Fiber modüller yalnızca açıklamalarında belirtilen fiber kablolar üzerinde kullanılmalıdır. (Single Mode, Multi Mode (OM2, OM3, OM4)) Belirtilen bağlantı hızları uygun kablo altyapısı için geçerlidir.
 •        Fiber tranceiverlar, kısa mesafelerde, yanlış fiber tipinde bağlantı yapıldığında link sağlayabilirler ancak bu durumda stabil olarak çalışmayacaklardır. Fiber transceiverlar her zaman uygun fiber tipinde kablo ve bağlantı ekipmanlarıyla kullanılmalıdır.
 •        Single mode fiber transceiverların çok kısa kablo mesafelerinde çalıştırılması kullanıcı hatasına girmektedir. (Örneğin 10km menzilli bir sfp modül 300mt den kısa mesafelerde kullanılmamalıdır.) Bu durum kısa vadede bant genişliğinde daralmaya sebep olurken uzun vadede sfp modüllerin optik alıcılarının arıza yapmasına sebebiyet vermektedir.
 •       1G bakır sfp modüllerin tam performansta çalışması için minimum Cat-5 ve üzeri UTP kablolar ile kullanılmalıdır.
 •       10G bakır sfp+ modüllerin tam performansta çalışması için minimum Cat-6A (30 metreden kısa kablo mesafesi için) ve üzeri UTP kablolar ile kullanılmalıdır.

-          Sfp modüller data sheetlerinde belirtilen uygun sıcaklık koşullarında kullanılmalı ve saklanmalıdır.

-          SFP modüllerin üzerinde çalıştırıldığı cihazdan kaynaklanan aşırı voltaj ve akım dalgalanmaları ve dengesizliklerinden kaynaklanan elektronik arızalar garanti kapsamında değildir.

-          Karşılıklı olarak aynı özelliklerde fiber transceiver modüller kullanılmalıdır (Bu durum BiDi modüller için farklıdır. BiDi A ve BiDi B modülleri karşılıklı kullanılmalıdır.). Karşılıklı haberleşecek modüllerin dalga boyu, menzili, medya tipi ve haberleşme hızı aynı olmalıdır.

-          Örneğin:

 •        1G ve 10G hızlarındaki modüller karşılıklı çalışmaz.
 •         Dalga boyları 850nm ve 1310nm olan 2 modül, medya tipinden bağımsız olarak, karşılıklı haberleşmeyecektir.
 •        Maksimum haberleşme mesafesi farklı olan modüller karşılıklı çalışsa dahi bu durum zamanla arızaya sebebiyet verebilir ve garanti şartlarının ihlalidir.
 •        10/100/1000Base ve 10G bakır (RJ45) sfp’ler uygun hızdaki RJ45 ethernet portlarıyla karşılıklı kullanılabilir.
 •        BiDi modüllerde aynı tipte iki modül karşılıklı haberleşmeyecektir. İletişim mesafesi ve hızı aynı, dalga boyları uygun BiDi A ve BiDi B modülleri karşılıklı kullanılmalıdır.

 

 Değişim Koşulları

-          Yalnızca kod uyumsuzluğu ve garanti kapsamına giren arızalar durumunda değişim talepleri işleme alınacaktır.

-          Ürünü satın aldıktan sonraki ilk 7 gün içerisinde sipariş aşamasında belirtilen aktif cihaz ve bağlantı altyapı bilgileri dahilinde bir çalışmama durumu söz konusu olduğunda, bu arıza durumunu gösteren bir rapor veya video ile teknik destek için tarafımıza teknikdestek@sfpturkey.com.tr mail adresi üzerinden başvurulması gerekmektedir.

-          Destek sürecinde teknik ekibimiz tarafından sorun tespiti için kullanıcıdan sfp modülün DDM(DOM) değerleri, switch error log kayıtları ve benzeri bilgiler ihtiyaç halinde talep edilecektir. Bu bilgilerin sağlanmaması halinde değişim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

-          Teknik ekibimiz tarafından, gönderilen ürünün sipariş aşamasında belirtilen talepleri karşılamadığı onaylanırsa ürün değişimi sağlanacaktır.

-          Uyumluluk istenilen network cihazına özel bir durum, eksik-yanlış verilen bilgiler veya sipariş öncesi ön görülemeyecek bir sebepten dolayı uyumluluk sorunu çözülemediği takdirde, müşteriye alınan ürünü/ürünleri ürün yelpazemizdeki başka tip bir ürün/ürünler ile değiştirilme hakkı sunulur. Bu süreçte müşteriye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. Yeni talepte oluşabilecek fiyat farkı müşteriye yansıtılır.

-          Müşteri, sipariş aşamasında belirttiği cihaz marka ve modelden farklı bir cihazda ürünleri kullanmışsa burada oluşacak kod uyumsuzluğundan kaynaklı değişim taleplerinin kabulü satıcı uhdesindedir.

 

İade Prosedürü

-          Arıza Durumu dışındaki iade durumunda öncelikle teknikdestek@sfpturkey.com.tr adresine e-posta atılarak destek talep edilmelidir. Talep onayı öncesinde aşağıdaki koşullar mutlaka sağlanmış olmalıdır.

 •           Ürün paketinde bulunan SFPTÜRKİYE koruma bandı açılmamış olmalıdır.
 •          Açılmış ve kutu içeriği bozulmuş ürünlerin iadesi kesinlikle yapılamamaktadır.
 •          Ambalajın orijinal halinin bozulmamış olması gerekir.
 •          Ürün ambalajına ve ürüne kargo etiketi vb. bir etiket yapıştırılmamalıdır.

 

Sipariş İptali

       https://sfpturkey.com.tr/index.php üzerinden vermiş olduğunuz siparişlerinizi, ürün kargoya verilmeden iptal edebilirsiniz.

-      Ürün kargo veya kuryeye verildikten sonra sipariş iptali mümkün değildir.