Ubiquiti - UBNT - UNIFI 1.25G Multi Mode SFP Modül

Ubiquiti - UBNT - UNIFI 1.25G Multi Mode SFP Modül ürünlerimizi aşağıda inceleyebilirsiniz.

SFPTURKIYE markalı fiber transceiver modül hem telekomünikasyon hem de veri iletişim uygulamaları için kullanılan tak-çalıştır, kompakt bir ağ arabirim modülüdür. SFP modülleri altyapınıza göre Multi Mode, Single Mode ve diğer seçeneklere göre tercih edebilirsiniz. DDM (Digital Diagnostic Monitoring) özelliği çalışır durumdayken modülün farklı verilerini (ısı, hız gibi) gözlemleyebilmenizi sağlamaktadır. SFP Transceiver, teknik özelliklerine göre farklı hızlardaki fiber sinyallerin network cihazları aracılığıyla kullanıcıya ulaşması için kullanılır.3 yıl boyunca %100 değişim garantisi sunan güvenli ticaret, hızlı teslimat, en kaliteli modül ve en uygun fiyat ilkesiyle 2015 yılından beri SFP ÇÖZÜM MERKEZİNİZ olarak hizmet vermektedir.

Başlıca ürünlerimiz;

1000Base Gigabit SFP - Single Mode 10 Km’den 160 Km’ye kadar, Multi Mode
10GBase SFP+ - Single Mode 10 Km’den 80 Km’ye kadar, Multi mode, XFP
8G/16G SFP+ - Single Mode 10Km, Multi mode
RJ45 Bakır SFP - 1.25 Gigabit ve 10 Gigabit Bakır Transceiver
BIDI SFP - Single Mode 10 Km’den 40 Km’ye kadar, Multi Mode
40G QSFP+ - Single Mode 2 Km’den 10 Km’ye kadar, Multi Mode
Direct Attach Kablo – Twinax Kablo - 10G ve 40G 1, 3, 5, 7 metre

Sırala:
Göster:
UBIQUITI - UBNT - UNIFI Uyumlu Gigabit SFP Modül - 1000Base-SX 850nm 550Mt SR MM LC DDM
1.25G SFP Modülleri ile Gigabit hızında uygun altyapıya göre seçilen modüller ile fiber-network bağl..
$22.00
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Ubiquiti uyumlu 100 Mbit (100Base) SFP Fiber Transceiver
SFPTURKIYE markalı 100Base SFP modüller hem telekomünikasyon hem de veri iletişim uygulamaları için kullanılan kompakt, çalışırken takılabilir bir ağ arabirim modülüdür. 100Mbit SFP modülleri, bant genişliğinin ve veri alış-verişinin çok yüksek olmasına gerek olmadığı durumlarda kullanabilir ve altyapınıza göre Multi Mode ve Single Mode olarak tercih edebilirsiniz. DDM (Digital Diagnostic Monitoring) özelliğini destekler, ve endüstriyel ürün seçeneği de vardır.

100Base Single Mode SFP
100Base SFP modülleri uzak mesafelerdeki cihazlarınızı haberleştirmek için kullanabilirsiniz. Single Mode SFP modüller 2km’den 10km’ye kadar ve 1310nm dalga boyunda çalışır.

100Base Multi Mode SFP
100Base Multi Mode fiber optik modüller çok daha büyük bir çekirdek kullanılır ve genellikle daha uzun dalga boyunda bir ışık kullanılır. Bu nedenle multi mode kullanılan optiklerin lazerden ışık toplama kapasitesi daha yüksektir. Multi Mode SFP modüller 2km’ye kadar 850nm dalga boyunda çalışır.

Ubiquiti uyumlu 1.25G (1000Base) SFP Fiber Transceiver
SFPTURKIYE markalı Gigabit SFP modülleri Multi Mode ya da Single Mode olarak tercih edebilirsiniz. DDM (Digital Diagnostic Monitoring) özelliği sayesinde çalışır durumdayken modülün farklı verilerini (ısı, hız gibi) gözlemleyebilmenizi sağlamaktadır. Günümüzde iletişimin en önemli özelliği hızdır. Gigabit hızdaki fiber sinyallerin network cihazlar aracılığıyla kullanıcılara ulaşabilmesi için SFP kullanılır. SFP modüllerin uygulama alanları projelerinize göre değişebilmektedir. Genellikle uzak mesafedeki kenar switchlerin haberleşmesi ya da orta büyüklükteki işletmelerde bulunan uzak noktalardaki kameralardan verileri almak için kullanılabilir. Ek olarak SONET ve SDH fiber optik ağlar üzerinden data iletimi için oluşturulmuş standartlardır.
1.25G Single Mode SFP
Single Mode Gigabit SFP modüllerde 1310nm ve 1550nm olarak iki farklı iletişim dalga boyu vardır. 1310nm SFP modüller 10-20-40 Km’ye kadar mesafelerde kullanılırken, 1550nm SFP modüller 40km’den 300 Km’ye kadar iletişim sağlayabilmektedir. SFP modülün çalışması için kablonun diğer ucuna konumlandırılacak SFP modülün de aynı dalga boyunda olması gerekir. Endüstriyelde (-40°, +85°) normal tipte (0, 70°) aralığında çalışmaktadır.
1.25G Multi Mode SFP
Multi mode fiber optik kablolarla birlikte kullanılmakta olan Gigabit modül grubudur. SX modül olarak da adlandırılmaktadır. 850 nm dalga boyunda 1.25 Gbps hızda 550 metre mesafeye kadar iletim mesafesi vardır. Kısa mesafeli fiber çözümleriniz için multi mode modülleri hem normal hem de endüstriyel olarak tercih edebilirsiniz.
1.25G BI-DI (Bidirectional) SFP
Gigabit Bi-Di SFP modüller, haberleşme sistemlerinde tek kıl yapıda olan Bidirectional fiber transceiver kullanırlar. Özellikle Telekom operatörleri iletişim altyapılarında, GPON sistemlerinde ve diğer son kullanıcıya yönelik fiber Telekom servislerinde bidirectional SFP kullanılmaktadır. Tek kıl SFP modüller ile bir yapı kurulurken karşılıklı SFP modüllerin ters simetrik (A modülü ve B modülü gibi) olarak seçilmesi, RX ve TX frekanslarının tam tersi olması gerekmektedir.
1G (1000Base-T) RJ45 SFP
1 Gigabit RJ45 SFP modülleri, uygulama alanınıza göre 100 metre mesafede CAT 5e ve üstü kablolar ile kullanabilirsiniz. Ethernet portlarının dolu olması nedeni ile ya da fiber portlarından bakır bağlantı elde etmek istediğiniz durumlarda 1 Gigabit RJ45 SFP modülleri tercih edebilirsiniz. Bu ürünlerin endüstriyel versiyonları vardır, fakat çok nadir kullanım alanı vardır.

Ubiquiti uyumlu 8G (8GBase) SFP+ Fiber Transceiver
SFPTURKIYE markalı 8 Gigabit SFP+ modülleri mesafelere göre Multi Mode ve Single Mode seçeneklerini tercih edebilirsiniz. DDM (Digital Diagnostic Monitoring) özelliğini destekler. Bu modüller SFP modüllerle aynı fiziki kasaya sahiptir. 8 Gigabit SFP+ modüller genellikle veri depolama sistemlerinde, SAN / NAS storage ağlarında sunucu ile sunucu arası replikasyon bağlantılarında kullanılır. Storage dışında diğer 8 Gigabit bağlantıyı destekleyen aktif cihazlarınızda da 8 Gigabitlik bağlantıyı tercih edebilirsiniz.

8G Single Mode SFP+
8 Gigabit LR SFP+ modüller çok daha uzun iletim mesafelerinde daha yüksek bir bant genişliği taşıma kapasitesine sahiptir. Eğer sunucularınız birbirinden uzak konumdalarsa ve bu sunucuların haberleşmesi isteniyorsa single mode modülleri tercih etmelisiniz. Single Mode SFP+ modüller, 10 km’ye kadar 1310nm dalga boyunda çalışırlar.

8G Multi Mode SFP+
8 Gigabit SR SFP+ modüller çok daha büyük bir çekirdek kullanır ve genellikle daha uzun dalga boyunda bir ışık kullanır. Kısa mesafelerde storage’larınızı haberleştirmek istiyorsanız multi mode 8 Gigabit SFP+ modülleri tercih etmelisiniz. Multi Mode SFP+ modüller 100 metreye kadar 850nm dalga boyunda çalışır.


Ubiquiti uyumlu 10G (10GBase) SFP+ Fiber Transceiver
SFPTURKIYE markalı 10 Gigabit SFP+ modülleri mesafe ve altyapınıza göre Multi Mode ve Single Mode  veya uygulama alanına göre DAC (Direct Attach Cable) kablolar şeklinde tercih edebilirsiniz. Bunların yanında normal SFP modül boyutlarından farklı XFP modülleri uygulamanıza göre tercih edebilirsiniz. DDM özelliğini destekler. Hangi faaliyet alanında olursa olsun günümüzde düşük hızdaki bir iletişim yetersiz olarak nitelendirilir. Bu nedenle yüksek hızdaki fiber sinyallerin network cihazları aracılığıyla kullanıcıya ulaşması için 10G SFP + (SFP Plus) modülleri kullanabilirsiniz. Veri akışının 1 Gigabit bant genişliğinde yeterli gelmediği durumlarda aktif cihazlar 10 Gigabit bağlantıyı destekliyorsa altyapınızı 10 Gigabit olarak tasarlamanız ileriye dönük gelişimlerde mantıklı bir karar olacaktır. WDM ( Wavelength Division Multiplexing ) yani dalgalara ayrılmış çoğullama, birden çok optik sinyali tek bir fiber optik hat üzerinden değişik dalgalara bölünerek çoğullama gerçekleştirir. Bu sayede tek bir fiber optik kıl üzerinden çift yönlü ve kapasite artırımı gibi kazanımlar elde edilmektedir. WDM sistemlerinde bir Multiplexer ve Transmitter ile sinyal gönderilip diğer tarafta Demultiplexer ve Reciever ile gelen sinyaller alınır. Burada yapılan işlem basitçe paketleme ve paket açma işleminden ibarettir. WDM sinyalleri değişik dalga boyu tiplerine bölünürler, bunlar;
CWDM (Conventional WDM): Bu tür sistemler tek bir fiber üzerinden 16 kanala kadar iletişimi C Bandında 100 HZ aralıklara bölünerek 1550nm dalga boyunda sağlar.
DWDM (Dense WDM): Bu tür sistemler conventional ile aynı bandı kullanır fakat aralıklar 50 GHz’e bölünerek 31 kanala kadar ya da 25 GHz aralıklara bölünerek 62 kanal elde edilebilir.

SFP+ DAC (Direct Attach Cable) Twinax Cable
10 Gigabit SFP+ DAC kablolar fabrikasyon olarak her iki ucunda SFP+ modüller çakılı olarak üretilmiştir. DAC kabloları kısa mesafelerde uygulama alanınıza göre 1, 3, 5 ve 7 metre seçenekleri ile tercih edebilirsiniz. 10 Gigabit DAC kabloların olumlu tarafı fiyat olarak hesaplı olmasıdır. Örnek kullanım alanları aynı kabinet içerisinde aktif cihazların haberleşmesi ve eğer cihazınız SFP portu üzerinden stack yapısını destekliyorsa DAC kablo kullanmak doğru bir tercih olacaktır.

10G Single Mode SFP+
Single Mode modüller kullanılan optikler için çok daha sıkı toleranslara sahiptir. Çekirdek daha küçüktür ve lazer dalga boyu daha dardır. Single Mode modüllerin çok daha uzun iletim mesafelerinde daha yüksek bir bant genişliği taşıma kapasitesine sahip olduğu anlamına gelir. Single Mode SFP+ modüller, 20 km’ye kadar 1310nm dalga boyunda ve daha uzun mesafelerde ise 1550nm dalga boylarında çalışırlar ve endüstriyel seçeneğine sahiptirler.

10G Multi Mode SFP+
Multi Mode modüller de çok daha büyük bir çekirdek kullanır ve genellikle daha uzun dalga boyunda bir ışık kullanır. Bu nedenle Multi Modda kullanılan optiklerin lazerden ışık toplama kapasitesi daha yüksektir. Kısa mesafelerde 10 Gigabitlik bağlantı gerçekleştirmek istiyorsanız, çok modlu SFP+ modülleri tercih etmelisiniz. Multi Mode SFP+ modüller 300 metreye kadar 850nm dalga boyunda çalışır ve farklı çalışma ısı aralıklarına uygun alternatif ürünler temin edilebilir.

10G Single Mode/Multi Mode XFP
SFPTURKIYE 10G XFP modüller SFP modül kasasından daha farklı bir tasarıma sahiptir. Altyapınıza göre Multi Mode ve Single Mode seçeneklerini tercih edebilirsiniz. DDM (Digital Diagnostic Monitoring) özelliği vardır. XFP modüller de diğer tiplerde olduğu gibi 1310nm (single mode), 850nm (multi mode) dalga boyunda çalışır. Farklı bir tasarıma sahip olan ve eski bir teknoloji olan XENPAK gibi modüller de vardır.

10G (10GBase-T) RJ45 SFP+
10 Gigabit RJ45 SFP+ modülleri yüksek bant genişliği gerektiren ve karşı tarafta sadece bakır bağlantı yapabileceğiniz durumlarda aktif cihazların SFP+ destekleyen portlarında 100 metreye kadar CAT 6a ve üstü kablolar ile kullanabilirsiniz. Genellikle fiber altyapıya ilk geçişlerde yoğunlukla ihtiyaç duyulan bir modüldür.

 

Ubiquiti uyumlu 16G (16GBase) SFP+ Fiber Transceiver
SFPTURKIYE markalı 16 Gigabit SFP+ modülleri farklı network altyapılarında Multi Mode veya Single Mode seçenekleri ile kullanılabilir. DDM özelliği, çalışır durumdayken modülün farklı verilerini (ısı, hız gibi) analiz etmenizi sağlar. 16 Gigabit SFP+ modüller veri merkezlerinde SAN / NAS storage ağlarında sunucular arası replikasyon bağlantılarında kullanılır. Bu modüllerin karşı tarafına takacağınız modülün de 16 Gigabit olması ve aynı nanometre değerlerinde olması gerekmektedir. Eğer istenilirse ve takıldığı cihaz desteklerse 4 ve 8 Gigabit olarak da çalışabilmektedir.

16G Single Mode SFP+
16 Gigabit Single Mode SFP+ modüller LR (Long Reach) olarak da nitelenmektedir. Eğer sunucularınız birbirinden uzak konumda ise (tavsiye edilen minimum mesafe 300 metre ve üstüdür) ve bu sunucuların haberleşmesi isteniyorsa single mode modülleri tercih etmelisiniz. 16 Gigabit Single Mode SFP+ modüller, 10 km’ye kadar 1310nm dalga boyunda çalışır.

16G Multi Mode SFP+
16 Gigabit Multi Mode SFP+ modüller SR (Short Reach) olarak da nitelenmektedir. Kısa mesafelerde (max 300 mt) storage’larınızı haberleştirmek istiyorsanız multi mode 16 Gigabit SFP+ modülleri tercih  etmelisiniz. 16 Gigabit Multi Mode SFP+ modüller 300 metreye kadar 850nm dalga boyunda çalışır. Yaygın olarak tavsiye edilen ve performans alınan mesafe 100 metredir.

 

Ubiquiti uyumlu 40G (40GBase) QSFP+ Fiber Transceiver
SFPTURKIYE markalı 40 Gigabit QSFP+ modülleri Multi Mode ve Single Mode seçeneklerini ve aynı zamanda uygulama alanına göre DAC (Direct Attach Cable) kablolar ile kısa mesafelerde uygun fiyatlı çözümler için tercih edebilirsiniz. DDM (Digital Diagnostic Monitoring) özelliği vardır. Veri merkezi ve omurga cihazların haberleşmesi gibi uygulamalarda yüksek bant genişliği ve hızlara ihtiyaç duyulur. Bu modüller SFP modüllerle farklı fiziki kasaya sahiptirler. 10G iletişimin yetersiz kaldığı ve daha yoğun veri iletişiminin gerektiği durumlarda 40G bant genişliği sunan QSFP+ ürünler tercih edilmektedir. Teknik olarak 40G bant genişliğine ulaşmak için SFP+ ürünlerine göre 4 farklı dalga boyundan aynı anda 10G sinyalleri aktarmakta ve birleştirmektedir.

40G Single Mode QSFP+
40 Gigabit SM QSFP+ modülleri LC tip konnektörlüdür ve 2km, 10 km gibi farklı mesafe seçenekleri sunmaktadır. Tek Mod modüller kullanılan optikler için çok daha sıkı toleranslara sahiptir. Haberleştirmek istediğimiz cihazların birbirinden uzak mesafelerde konumlandırıldığı durumlarda bu modülleri tercih edebilirsiniz. Single Mode QSFP+ modüller çok daha uzun iletim mesafelerinde daha yüksek bir bant genişliği taşıma kapasitesine sahiptir. Single Mode QSFP+ modüller 1310nm dalga boylarında çalışırlar.

40G Multi Mode QSFP+
40 Gigabit MM QSFP+ modülleri MPO ve LC tip konnektör seçenekleri sunmaktadır ve 100-300 metre gibi farklı mesafe seçenekleri vardır. Multi Mode da kullanılan optiklerin lazerden ışık toplama kapasitesi daha yüksektir ve kısa mesafelerde bu modülleri tercih etmek veri iletim performansını arttırmaktadır. Multi Mode QSFP+ modüller 850nm dalga boyunda çalışır. En iyi performans için OM3 ya da OM4 MPO/MTP ya da LC konnektörlü fiberoptik patch kabloların kullanılması gerekmektedir.

QSFP+ DAC (Direct Attach Cable) – Breakout Cable (QSFP+ to 4x10G SFP+)
40 Gigabit QSFP+ DAC kablolar fabrikasyon olarak her iki ucunda QSFP+ modüller çakılı olarak 1, 3, 5 ve 7 metre seçenekleri ile üretilmektedir. Kısa mesafelerdeki ya da aynı kabinet içerisindeki 40 Gigabit bağlantı hızlarını destekleyen ya da veri merkezlerindeki yüksek hız gerektiren storage gibi cihazların yakın haberleşme sistemlerinde DAC kablolar tercih edilebilir. Bazı uygulamalarda 40G hızın bir cihazdan 4 farklı cihaza kadar dağıtılması gerekmektedir. Bu gibi durumlarda Twinax kablo türevi olaran 40G modülden 4 adet 10G SFP+ modüle bant genişliğinin bölünmesini sağlayan Breakout kablolar kullanılmaktadır. Bu kablolarda da mesafe 7 metreyi geçmemektedir.